TEΛΙΚΟ: Άρης - ΠΑΟΚ 70-67

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Άρης... κέρδισε τον ΠΑΟΚ στη δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση...

Η εξέλιξη

Το τέταρτο δεκάλεπτο
39' 70-67 1/2 βολές από το Στίγκερς
39' 70-66 Ένα ακόμα καλάθι του Μπάβτσιτς μετά από συνεργασία με τον Σλούκα
39' 68-66 2/2 βολές από τον Στίγκερς
39' 68-64 Το τρίποντο του Μπάβτσιτς δίνει βαθιές ανάσες στον Άρη
38' 65-64 Καλάθι και φάουλ από τον Αποστολίδη
37' 65-61 Μετά από μάχη ευστοχεί ο Ταπούτος
36' 63-61 Ανάσες από το τρίποντο του Στίγκερς για τον ΠΑΟΚ
35' 63-58 1/2 βολές από τον Μπάβτσιτς
35' 62-58 Με δεύτερη προσπάθεια ο Μπάβτσιτς
35' 60-58 μειώνει ο Στίγκερς
34' 60-56 Τρίποντο από τον Μπράουν και ο Μαρκόπουλος καλεί αμέσως τάιμ άουτ
33' 57-56 Απαντάει ο Μπάβτσιτς
33' 55-56 ο Χαραλαμπίδης με λέι απ
32' 53-56 Ο Γκετσέφσκι δίνει την λύση στον ΠΑΟΚ
32' 53-54 Άμεση απάντηση από τον Χαραλαμπίδη
32' 50-54 Τρίποντο από τον Στίγκερς
31' 50-51 2/2 βολές από τον Ταπούτο
31' 48-51 Ένα ακόμα καλάθι για τον ΠΑΟΚ με τον Μάρσαλ

Το τρίτο δεκάλεπτο
29' 48-49 Καλάθι από τον Στίγκερς και τέλος και της τρίτης περιόδου
29' 48-47 2/2 βολές από τον Σλούκα
29' 46-47 2/2 βολές από τον Χαραλαμπίδη
28' 44-47 Καλάθι και φάουλ από τον Στίγκερς
27' 44-44 Ο Μπάβτσιτς ισοφαρίζει για τον Άρη
27' 42-44 Ο Σλούκας βρήκε το δρόμο και ευστόχησε σε λέι απ
26' 40-44 Και πάλι ο Γκετσέφσκι
25' 40-42 με τον Γκέτσεφσκι και πάλι μπροστά ο ΠΑΟΚ
24' 40-40 2/2 βολές από τον Μπάβτσιτς
22' 38-40 Ύστερα από 2,5 λεπτά ο Μάρσαλ καταφέρνει να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο

Το δεύτερο δεκάλεπτο
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
19' 38-38 Και πάλι στα ίσια το παιχνίδι με καλάθι του Μπράουν
19' 36-38 2/2 βολές από τον Γιαννακίδη
19' 36-36 Απαντάει από την κορυφή της ρακέτας ο Κινγκ
18' 34-36 Νέο καλάθι από τον Ντόζιερ
18' 34-34 2/2 βολές από τον Ντόζιερ
17' 34-32 Ο Άρης περνάει μπροστά στο σκορ και μάλιστα με δύο πόντους, αφού πέτυχε τρίποντο ο Χαραλαμπίδης
17' 31-32 Μετά από αρκετή ώρα ο Μπάβτσιτς καταφέρει να ευστοχήσει σε τρίποντο και να ξεκολλήσει το σκορ
14' 28-32 Ο Ντόζιερ, ο οποίος είναι και ο πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ μέχρι τώρα στο παιχνίδι, πετυχαίνει ένα ακόμα καλάθι
14' 28-30 Ο Μπράουν περνάει τους πάντες και τελικά ευστοχεί και στο λέι απ
13' 26-30 Ένα ακόμα καλάθι από τον Μάρσαλ
12' 26-28 Ο Ταπούτος ευστοχεί στο λέι απ
12' 24-28 Απάντηση στην απάντηση από τον Κρίστμας ο οποίος πετυχαίνει ένα ακόμα τρίποντο
12' 24-25 Ο Σλούκας μειώνει και πάλι στον πόντο
12' 21-25 Ο Αποστολίδης για το +5
11' 21-23 Εύστοχος σε τρίποντο ο Κρίστμας

Το πρώτο δεκάλεπτο
Τέλος της περιόδου
9' 21-20 Καλάθι και φάουλ 1/1 από τον Σλούκα
9' 18-20 Οι φιλοξενούμενοι περνούν μπροστά στο σκορ με τον Μάρσαλ να πετυχαίνει ένα ακόμα λέι απ
8' 18-18 Πολύ καλή κίνηση από τον Γκετσέφσκι ο οποίος αφήνει τελικά την μπάλα στο καλάθι
8' 18-16 2/2 βολές από τον Χαραλαμπίδη
7' 16-16 Άλλη μία ισοπαλία στο παιχνίδι με τον Μάρσαλ να σκοράρει στον αιφνιδιασμό
6' 16-14 Γρήγορη η απάντηση του Άρη με τον Χαραλαμπίδη
6' 14-14 Ο ΠΑΟΚ φέρνει το παιχνίδι στα ίσια με καλάθι του Γιαννακίδη
5' 14-12 Ο Ντόζιερ πετυχαίνει το καλάθι κερδίζει και το φάουλ και ουσιαστικά πετυχαίνει ένα έμμεσο τρίποντο
4' 14-9 2/2 βολές από τον Μπράουν
4' 12-9 Ο «Δικέφαλος του Βορρά» με το τρίποντο του Γιαννακίδη μειώνει
3' 12-6 2/2 βολές από τον Μπάβτσιτς
3' 10-6 Το πρώτο του καλάθι στο παιχνίδι πέτυχε ο Γκετσέφσκι
3' 10-4 Ο Μπάβτσιτς κάτω από το καλάθι και πάλι εύστοχος και στο +6 η διαφορά
2' 8-4 Ο Ντόζιερ «ξαναχτύπησε» βοηθώντας την μπάλα να μπει στο καλάθι
2' 8-2 Νέο εύστοχο τρίποντο από τον Σλούκα αυτή τη φορά
1' 5-2 Ο Ντόζιερ καρφώνει και μειώνει
1' 5-0 Τρίποντο από τον Μπάβτσιτς
1' 2-0 Ο Χαραλαμπίδης κλέβει την μπάλα και στην συνέχεια πετυχαίνει και το πρώτο καλάθι του αγώνα
Το τζάμπολ έγινε και το κέρδισαν οι γηπεδούχοι όμως τα χαρτάκια που πέταξαν στο παρκέ οι οπαδοί της ομάδας ανάγκασαν τους διαιτητές να διακόψουν για λίγα λεπτά το παιχνίδι